ראש עיריית צפת פנה לשר אלקין שהחליט: תוקם וועדה שתבחן את השירות ושביעות רצון מתאגידי המים!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ראש עיריית צפת פנה לשר אלקין שהחליט: תוקם וועדה שתבחן את השירות ושביעות רצון מתאגידי המים!

 

ראש עיריית צפת פנה לשר אלקין שהחליט:
תוקם וועדה שתבחן את השירות ושביעות רצון
מתאגידי המים!
לפני כחודש שהכריז ראש עיריית צפת שוקי אוחנה על מאבק בתאגידי המים רבים העריכו כי מדובר במהלך שלא יכול להניב תוצאות אך בתום חודש של פעילות אינטנסיבית מול ראש הממשלה ושרים רבים בממשלת ישראל אוחנה רושם כבר הישג משמעותי בתחום זה.
 
בשבוע החולף שוחח ראש עיריית צפת שוקי אוחנה עם השר לניהול משאבי המים זאב אלקין בסוגיה זו וביקש מהשר להתגייס למאבק למען תושבי מדינת ישראל בכלל והעיר צפת בפרט. השר שבחן את הנושא לעומק החליט על הקמת ועדה שתבחן את רמת איכות השירות ואת רמת שביעות הרצון של תושבי מדינת ישראל מפעילות תאגידי המים העירוניים.
אוחנה ציין: "אנחנו מתקדמים במאבק למען אזרחי מדינת ישראל והעיר צפת כנגד פעילות תאגידי המים הגובים מחירים מופרזים מתושבי מדינת ישראל, מעניקים שירות ירוד ופוגעים בתושבים. אני מודה לשר אלקין על פעילותו המהירה בנושא ובטוח כי ידידי ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן ימלא את תפקיד זה בצורה מיטבית למען אזרחי מדינת ישראל".
 
כזכור, אוחנה פנה לפני כחודש לראש הממשלה בדרישה לפרק את תאגידי המים  במטרה לשפר את השירות לתושב, להפחית את הוצאות התפעול,  לשפר את המענה לבעיות ולהוריד באופן משמעותי את מחירי המים. בנוסף, לפני כשבועיים העלה יחד עם חברת מועצת העיר ויקי אלקבץ להצבעה במועצה דרישה לבצע שינוי בפעילות תאגידי המים, דבר שזכה לאישור המועצה.
 
כעת בעיריית צפת מציינים כי קיימות שלוש אופציות מרכזיות על השולחן: מעבר לניהול אחר של השלטון המקומי באמצעות משכ"ל וכו', אופציה שניה- להעביר את הפעילות חזרה לרשויות ואופציה שלישית לאחד תאגידים כך שיהיה צמצום של משרות ובעלי תפקידים שיאפשרו הורדה משמעותית במחיר המים.
 
בפנייתו לראש הממשלה ציין שוקי אוחנה: "אדוני ראש הממשלה, מעבר לפגיעה בשירות לתושב, התאגידים מובילים לייקור משמעותי של תעריפי המים. יש לפרק את תאגידי המים ולהחזיר את הפעילות לרשויות במטרה להוריד את התעריפים ולשפר את השירות. אני מבין כי למהלך שכזה היבטים רבים ועל כן יש לכל הפחות כשלב ביניים לקבוע תעריפים נמוכים ובפיקוח. מים הינו המוצר הבסיסי והנחוץ ביותר עבור כל אדם,  יותר אפילו מלחם וחלב, הגיע הזמן לעצור את עושק התושבים. מדובר בעול כלכלי קשה על גבה של מדינת ישראל וגם על האזרח הפשוט. בימים אלו, ימי משבר הקורונה עלינו למצוא את הדרכים להטיב עם התושב ולהוריד את יוקר המחייה- ניתן לעשות זאת באמצעות פירוק תאגידי המים, דבר שיחסוך למדינת ישראל סכומים כבירים מידי שנה".