ממשיכה לנצח את הנגיף: רק 9 חולים פעילים בצפת, רק חמישה חולים חדשים בשבוע האחרון!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ממשיכה לנצח את הנגיף: רק 9 חולים פעילים בצפת, רק חמישה חולים חדשים בשבוע האחרון!

ממשיכה לנצח את הנגיף:
רק 9 חולים פעילים בצפת, רק חמישה חולים חדשים בשבוע האחרון!
 
המאבק בקורונה נמשך והעיר צפת מוכיחה כי למרות כל המורכבויות ניתן להגיע לתוצאות מרשימות: בעיר צפת עברו למספר חד-ספרתי של חולים פעילים ובמהלך השבוע האחרון התגלו בעיר המונה 40,000 תושבים ומורכבת מציבור חילוני, חרדי, דתי, ערבי, עולים חדשים וכו', רק 5 חולים פעילים. המהפך של צפת מעיד עד כמה נכון להעניק סכמויות לרשויות המקומיות.
 
לפני כחודש וחצי כשבצפת היו כ 300 חולים פעילים, החליט ראש עיריית צפת שוקי אוחנה שהוא מפסיק לחקות לממשלת לישראל ועובר על דעת עצמו לטיפול עצמאי של עיריית צפת בנגיף הקורונה. לאחר שהבין כי משרד הבריאות חדל מלבצע חקירות אפידמיולוגיות ולפרסם את מסלולי הנדבקים  הקוטעים את שרשרת ההדבקה, וברגע שראה איך עירו הופכת לאדומה יותר ויותר החליט אוחנה על שינוי השיטה וטיפול אישי בנושא. בתוך 24 שעות הקימו בעיריית צפת מוקדים ייעודיים לטיפול בכל הנושאים: חקירות אפידמיולוגיות אישיות, פרסום מסלולים ברשתות החברתיות, קבוצות הוואטסאפ ואפילו בהודעות קוליות לטלפונים הכשרים, מוקד מיוחד שפונה לכל אחד מהחולים המאומתים ובודק האם יש צורך בסיוע, קניות, תרופות וכו', שירותי הרווחה המשיכו הפעילות מול הקשישים ונתמכי הרווחה, יחידת הפיקוח תוגברה, הגבירה את הסיורים והאכיפה בשטח ופעילות ההסברה נמשכה סביב השעון לכל המגזרים המרכיבים את האוכלוסייה בצפת. כמו כן מידי יום עובר כרוז בשכונות עם הנחיות מפורשות, חוברות הסברה מחולקות מדלת לדלת והערכות מצב מתקיימות מידי יום. התוצאה: מעשרות חולים חדשים מידי יום במהלך השבוע האחרון התגלו 5 חולים חדשים בלבד בעיר, והעיר האדומה הפכה לאחת הירוקות ביותר בישראל עם 9 חולים פעילים בלבד ולראשונה מזה כחצי שנה עברה למספר חד ספרתי של חולים!.
 
סיפור ההצלחה של צפת ממחיש עד כמה נכון לתת לרשויות לנהל את המאבק בנגיף, ההיכרות עם הציבור, הקהילות, האזורים הזקוקים לטיפול בצורה שונה וכו' מובילים לתוצאות יוצאות דופן. בצפת כאמור חיים כ 40,000 תושבים מכל פסיפס האוכלוסייה המאפיין את מדינת ישראל ובאחוזים גבוהיים, ההרכב המיוחד של צפת מציב אתגר גדול במיוחד שגם אותו הצליחו לנצח בעיריית צפת.
ראש עיריית צפת שוקי אוחנה  ציין: "העיר צפת עם כל המורכבות שלה הפכה לירוקה בזכות העבודה המדהימה של עובדי העירייה שלקחנו על עצמנו את האחריות וניהול המאבק בנגיף ובזכות שיתוף פעולה פורה של תושבי העיר. אך אל לנו לעצור כאן- אנחנו חייבים להמשיך להקפיד על ההנחיות כי הנגיף יכול להתפרץ ברגע".