שוויון הזדמנויות: נפתח 'בית יתד' לקידום צעירים וצעירות בסיכוי בצפת!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שוויון הזדמנויות: נפתח 'בית יתד' לקידום צעירים וצעירות בסיכוי בצפת!

שוויון הזדמנויות:
נפתח 'בית יתד' לקידום צעירים וצעירות בסיכוי בצפת!
 
ההשקעה בילדים ונוער בסיכוי בצפת ממשיכה להתרחב. לאחר הקמת מחלקה מיוחדת לטיפול באוכלוסייה זו נפתח השבוע בבירת הגליל 'בית יתד' כחלק מתכנית משרד הרווחה לסיוע לצעירים וצעירות בסיכוי ושילובם בחברה ובקהילה, באירוע פתיחה חגיגי ומצומצם בשל מגבלות הקורונה, במעמד ראש העיר שוקי אוחנה, חברת הכנסת קטי שטרית, מנכ"לית עמותת אחינועם הדר מנחם, מנהל אגף הרווחה בעיריית צפת שרלי שריקי ומנהל התכנית גאי צוונג.
בית יתד הינו חלק מהתכנית הלאומית לקידום צעירים וצעירות במצבי סיכון של משרד הרווחה, שהוקם בצפת בסיוע ותרומה של עמותת "אחינועם" לקידום שוויון הזדמנויות ואגף הרווחה בעיריית צפת, נפתח רשמית השבוע. במבנה הממוקם בסמוך לבניין הסראיה מתוך ראייה לשילובם שם הצעירים בפעילויות ובחוגים במקום, יזכו לשירותים של עובדים סוציאליים וצוותים מקצועיים בחללים נפרדים ובמתחמי עבודה לקבוצות.  לדבריו של שרלי שריקי מנהל אגף הרווחה בעיריית צפת : "המקום פותח עולם שלם של אפשרויות ושוויון הזדמנויות לבני נוער בסיכוי,  זו הצלחת נפשות של ממש".
 
עמותת "אחינועם" שמקדמת פרויקטים רבים לקידום הרווחה של העיר, ביניהם בניית בית יד לבנים המשלב מרכז פעילות חברתית תרבותית, מתוך הסתכלות רחבה לפיתוח העיר, נרתמה לבקשת ראש העיר שוקי אוחנה ומסייעת לפעילות של משרד הרווחה בהקמת המבנה של בית יתד, כך שצעירים וצעירות יוכלו לממש את זכויותיהם, להשתלב בחברה ובקהילה ולהתפתח אישית ולממש את עצמם.
 
חברת הכנסת קטי שטרית אמרה באירוע הפתיחה של בית יתד: "אני מאוד נרגשת להיות כאן ולקחת חלק בארוע המשמעותי הזה למען צעירים וצעירות בסיכום ורוצה להודות לעמותת 'אחינועם' ומשפחת אדרעי על הפעילות הרבה והתרומה לעיר צפת ולראש העיר על ההשקעה האדירה שלו בנוער המקומי". הדר מנחם מנכ"לית עמותת "אחינועם" לקידום שוויון הזדמנויות הוסיפה: "משפחת אדרעי והעמותה שלנו מאמינים בעיר צפת ובהון האנושי שלה. קידום הפריפריה הוא מאבני הליבה שלנו, אנו מאמינים  בעשייה משותפת והקשר שלנו לעיר רק הלך והתחזק מאז כניסתו של ראש העיר שוקי אוחנה".
 
שוקי אוחנה ראש העיר צפת שהודה לחברת הכנסת על נוכחותה ולעמותת אחינועם על הסיור הרב אמר: " אני רואה חשיבות רבה במתן מענה ראוי ונרחב לילדים ונוער בסיכוי ולשם כך הקמתי את המחלקה הזו כמו הרחבת השירותים לבעלי מוגבלויות ובאופן כללי מתן שוויון הזדמנויות לכל ילד/ה, נער/ה או בוגר/ת בבירת הגליל. זה  פתיחת בית יתד הינה בשורה של ממש".