ראש עיריית צפת שוקי אוחנה פנה לראש הממשלה: "מים-מוצר בסיסי יותר מלחם וחלב, עצור את עושק התושבים ופרק את תאגידי המים בישראל"

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה פנה לראש הממשלה: "מים-מוצר בסיסי יותר מלחם וחלב, עצור את עושק התושבים ופרק את תאגידי המים בישראל"

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה פנה לראש הממשלה:
"מים-מוצר בסיסי יותר מלחם וחלב,
עצור את עושק התושבים ופרק את תאגידי המים בישראל"
 
הסוף לתאגידי המים? לכל הפחות מדובר ביריית פתיחה של מאבק אותו מוביל ראש עיריית צפת שוקי אוחנה למען תושבי העיר צפת בפרט וכלל אזרחי ישראל בכלל. פעילות תאגידי המים שנויה במחלוקת אך עם דבר אחד אין ספק- מטרת הקמתם לא הושגה. התאגידים הוקמו מתוך ראייה רחבה במטרה לחסוך בכ"א ובהוצאות מיותרות, בפועל המצב הפוך: השירות לתושב נפגע, הוצאות התפעול גבוהות במיוחד, המענה לבעיות ירוד והמחירים אותם גובים בתאגידים מרקיעים לשחקים.
 
בשל כך החליט השבוע ראש עיריית צפת שוקי אוחנה לפנות לראש הממשלה בנימין נתניהו במכתב בו הוא מבקש לפרק את תאגידי המים. במכתבו ציין אוחנה: "אדוני ראש הממשלה, מעבר לפגיעה בשירות לתושב, התאגידים מובילים לייקור משמעותי של תעריפי המים. יש לפרק את תאגידי המים ולהחזיר את הפעילות לרשויות במטרה להוריד את התעריפים ולשפר את השירות. אני מבין כי למהלך שכזה היבטים רבים ועל כן יש לכל הפחות כשלב ביניים לקבוע תעריפים נמוכים ובפיקוח. מים הינו המוצר הבסיסי והנחוץ ביותר עבור כל אדם,  יותר אפילו מלחם וחלב, הגיע הזמן לעצור את עושק התושבים".
 
העלייה בתעריפי המים מהיום בו הוקמו התאגידים הינה חסרת  פרופורציה.  בעבר הרשויות המקומיות לא הצליחו לנהל את פעילו זו באופן מוצלח ולכן הייתה הצדקה בעבר להקמת התאגידים אך במרוצת השנים השתנו הדברים, וכעת בהדרכה וליווי מקצועי תוכל מדינת ישראל לחסוך מיליארדי שקלים בשנה וגם לאפשר לאזרח לחסוך בתעריפי המים המופקעים, "מדובר בעול כלכלי קשה על גבה של מדינת ישראל וגם על האזרח הפשוט. בימים אלו, ימי משבר הקורונה עלינו למצוא את הדרכים להטיב עם התושב ולהוריד את יוקר המחייה– ניתן לעשות זאת באמצעות פירוק תאגידי המים, דבר שיחסוך למדינת ישראל סכומים כבירים מידי שנה".