שוב פותחים שנה: 93% נוכחות במוסדות החינוך בצפת, לראשונה- מערכת חדשנית למניעת הדבקה בקורונה שפותחה בישראל הותקנה כפיילוט בבית ספר בצפת!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שוב פותחים שנה: 93% נוכחות במוסדות החינוך בצפת, לראשונה- מערכת חדשנית למניעת הדבקה בקורונה שפותחה בישראל הותקנה כפיילוט בבית ספר בצפת!

שוב פותחים שנה: 93% נוכחות במוסדות החינוך בצפת,
לראשונה- מערכת חדשנית למניעת הדבקה בקורונה שפותחה בישראל
הותקנה כפיילוט בבית ספר בצפת!
 
פעם נוספת שילדי ישראל פותחים את שנת הלימודים בעידן הקורונה. שוב לאחר סגר וסגירת המוסדות שבו תלמידי א-ד למוסדות החינוך הפעם כאשר גם תלמידי א-ב עוטים מסיכות וממלאים אחר ההנחיות המגבילות של משרד הבריאות. על פי נתוני מערכת החינוך בצפת, 93% מילדי כיתות א-ד הגיעו הבוקר למוסדות החינוך, אחוז גבוה מאוד המעיד על הבעת אמון של ההורים במערכת ובמאמצים להעמיד את התנאים הטובים והבטוחים ביותר לילדי העיר צפת. הבוקר (ראשון) סייר ראש העיר שוקי אוחנה במוסדות החינוך, פגש את הצוותים והתלמידים ואיחל חזרה מוצלחת לבתי הספר.
רגע לפני החזרה הותקנה מערכת חדשנית שייתכן ותאפשר בטיחות גדולה יותר במוסדות החינוך. לאחר חודשים של פיתוח הצליחה חברה ישראלית ליצור שיתוף פעולה פורץ דרך  לחיטוי ממגוון חיידקים ומזיקים בדגש על נגיף הקורונה.STARilize   הינה שיטה חדשנית שבעזרת טכנולוגיית התזה מונעת הפצת זיהומים ומשמידה וירוסים במבנים סגורים ומוסדות בתוך שניות ספורות, כאשר המערכת הראשונה הופעלה לחיטוי כללי מיד עם צאת השבת בבית ספר בבירת הגליל- צפת!.
 
התהליך מבוסס על פעילות פשוטה וחדשנית של פיזור חומר חיטוי מהמתקדמים בתחום החיטוי העולמי, ברחבי החלל בצורה שאינה דורשת התערבות אדם. פיזור החומר הפעיל אינו דורש ניגוב ו/או שטיפה אלא מתייבש עצמאית ומותיר אחריו את המשטח יבש, מחוטא ונקי. המערכת הינה מערכת מתקדמת המתיזה את החומר הפעיל לחלל, לאחר יבוש של מספר דקות המתבצע עצמאית כאמור, נקבל כיסוי מלא של המשטח הנדרש ובכך נוודא כי הינו מחוטא. המערכות כולן נבנות על ידי מפעלים הממוקמים בישראל ולהם אישורים להפצה בינלאומית, החומר הפעיל מאושר ב"CE" והשימוש בו מותר ומאושר מאחר שאינו עובר שינוי בסיסי בזמן התזתו את החלל. בנוסף, לחומרים תקן ידידותי לסביבה הניתן ממשרד הבריאות.
רגע לפני החזרה של מוסדות החינוך לאחר הסגר השני, הופעלה המערכת החדשנית לראשונה בבית הספר ממלכתי ב רמת רזים בצפת כפיילוט, מתן כץ הבעלים של חברת "STARilize": "מדובר בפיתוח פורץ דרך העומד בתקנים המחמירים ביותר בעולם, אנו בתהליך בניה של מכשור שעתיד לשנות את עולם החיטוי. אני מלא גאווה שהיום הפעלנו את המערכת שלנו וחיטינו בית ספר שאימי לימדה בו לפני 25 שנים, נשמח להמשיך לתרום למערך החיטוי הכללי של בתי הספר בפרט ושאר המוסדות בצפת ככלל. אנחנו נמצאים במו״מ מתקדם מאוד עם מספר רשויות המעוניינות להתקין את המוצר בבניין הרשות, מוסדות חינוך וכו'". ראש עיריית צפת שוקי אוחנה שבעירו מופעלת לראשונה המערכת ציין: "אנחנו גאים לקחת חלק בפרויקט החשוב שעשוי לאפשר בטיחות גבוהה יותר והיגיינה מירבית, בשלב זה כפיילוט ובעתיד ייתכן שנתקין את המערכת באופן נרחב במבנים שונים.  גאווה גדולה שהפיתוח תוצרת ישראל, שבראש החברה עומד מתן שגדל והתחנך בצפת וכעת המוצר מותקן לראשונה בצפת״