מרכז הנצחה עירוני 'בית יד לבנים' יוקם בצפת במתחם התרבות שיכלול סטודיו לריקוד, חדרי חוגים ו'זאפה' ב-8 מיליון שקלים!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מרכז הנצחה עירוני 'בית יד לבנים' יוקם בצפת במתחם התרבות שיכלול סטודיו לריקוד, חדרי חוגים ו'זאפה' ב-8 מיליון שקלים!

מרכז הנצחה עירוני 'בית יד לבנים' יוקם בצפת
במתחם התרבות שיכלול סטודיו לריקוד, חדרי חוגים ו'זאפה'
ב-8 מיליון שקלים!
 
מדובר במבנה מפואר שיכלול חללי הנצחה, חדרי חוגים, סטודיו לריקות ומחול ו'זאפה', בהשקעת ענק של למעלה מ8 מיליון ₪
כאשר 3 מיליון ₪ מתוך הסכום גייס ראש העיר שוקי אוחנה בתרומה ממשפחת אדרעי בראשותו של איל, להקמת בית 'יד לבנים' על שם הדוד רפאל שנהרג בקרב על שחרור צפת ב-1949.
 
 
בית 'יד לבנים'  ומתחם תרבות חדש יוקם בעיר צפת, זאת כחלק מפרויקט שעיקרו הנצחת חללי העיר צפת עליו פועל ראש העיר שוקי אוחנה מיום היבחרו לתפקיד, וזאת בסיוע משמעותי של משפחת אדרעי שתתרום 3 מיליון ₪, כך על פי ההסכם שחתמה השבוע מול עיריית צפת לתרומה לבניית בית יד לבנים, בפרויקט שיהיה לזכרו של דודם רפאל אדרעי. בעיריית צפת החליטו כי המבנה ימוקם במתחם הסראיה ויהווה מרכז תרבות עירוני מורחב וחדש  בסמוך לחוגים, להיכל התרבות, בתי המוסיקה וכעת- יד לבנים, סטודיו ללימודי מחול וסגנונות הריקוד, חדרי חוגים ואפילו זאפה!.
 
על פי התכנית האדריכלית המפוארת שנבנתה על ידיד משרד 'וכמן אדריכלים', בקומת הקרקע יוקמו שלושה חללי הנצחה חדשניים ומתקדמים, אינטרקטיביים, עם הטכנולוגיות המובילות בעולם ההנצחה והזיכרון. כמו כן יוקמו משרדים וחדרי חוגים למשפחות שכולות וילדי העיר צפת. במפלס העליון ייבנה אולם 'זאפה' שיכיל כ- 180 מקומות ובו יתקיימו ארועים קטנים והקרנות ייחודיות. כמו כן המתחם יכלול סטודיו חדשני ללימודי ריקוד ומחול לרווחת ילדי העיר צפת. עלות הפרויקט כאמור הינה כ 8,000,000 ₪ וכעת לאחר החתימה על החוזה צפויות העבודות לצאת לדרך.
 
 
משפחת אדרעי בהובלת האח איל תרמה בעבר רבות לעיר צפת וכעת כאמור נרתמה ליוזמה להקים בית יד לבנים להנצחת בני ובנות העיר צפת, ממשיכה בסיוע ובחיזוק תנופת הפיתוח בעיר הצפונית ותנציח את הדוד רפאל שנפל בקרב על שחרור צפת ב-1949 בבית שייקרא על שמו. בקיר ההנצחה ביד לבנים, מונצחים 167 נופלים הכוללים את בני צפת, משחררי צפת וכו', בבית העלמין הצבאי קבורים 110 נופלים, החלל האחרון של העיר צפת הינו אליאב כחלון ז"ל שנפל בצוק איתן. ראש העיר שוקי אוחנה עדכן לאורך כל התהליך את יו"ר יד לבנים הגברת אורה עמר לקחה חלק פעיל בפרויקט ההנצחה החשוב והמשמעותי.
 
ראש העיר שוקי אוחנה אמר במעמד החתימה על ההסכם: "אני מודה למשפחת אדרעי על התרומה הרבה לעיר שלנו, ההשקעה בצעירים, ברווחה, תרומות המחשבים לילדים וכעת הבנייה של פרויקט יד לבנים. בכל עיר מתוקנת יש בית לזכר הנופלים ואני מקווה מאוד שאף אחד לא יצטרף לרשימה הנופלים בעירנו. גם אני קרוי על שם בן משפחה שנהרג בקרב על שחרור העיר צפת ואני שמח שכעת יהיה לכל המשפחות בית של הנצחה ולכל העיר בית בו ילמדו את ההיסטוריה וסיפורם של הנופלים לשחרור העיר צפת וביטחון מדינת ישראל, באזור חי ופעיל עם סטודיו לריקוד, חדרי חוגים ופעילויות, אולם 'זאפה' לאירועים ומופעים של עד 180 משתתפים וכן להקרנת סרטים".