בעיריית צפת מחסנים את הנפש ומקימים קבוצות להדרכה פסיכולוגית של הורים בעידן הקורונה!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בעיריית צפת מחסנים את הנפש ומקימים קבוצות להדרכה פסיכולוגית של הורים בעידן הקורונה!

בעיריית צפת מחסנים את הנפש

ומקימים קבוצות להדרכה פסיכולוגית של הורים בעידן הקורונה!

 

כבר חודשים ארוכים שנגיף הקורונה מכה בכולנו, בעיריית צפת מצאו דרך יצירתית לסייע להורים בהתמודדות עם הנגיף בצד הפסיכולוגי מול הילדים.  ממש כפי שהחיסון משמש בסיס לעמידות מול האיום לגוף, החיסון הנפשי כולל את הדרכים שבהן אדם למד להגיב למצבים של קושי ושל חוסר וודאות. החוסן הנפשי מייצר אצל בני-אדם תחושת מסוגלות ותקווה, עם ההבנה שהוא יכול לפעול לאור המצב ולהיות מצויד בכלים ובדרכים שעוזרות לו להתמודד עם מה שהמציאות מזמנת.

תקופה זו כאמור מעוררת אתגרים לא פשוטים עבור ארגונים, יחידים ומשפחות, היא כזו שבה אנו נדרשים לעמידות, ליצירתיות, לתושייה, לאמונה ולהמון המון כוחות.  באמצעות השירות הפסיכולוגי ברשות, פונים בעיריית צפת להורים במטרה לסייע להם, להרחיב את יכולותיכם ולחזק את מיומנויות של הילדים (5-15) להתמודד בזמנים אלה ולהתקדם לכיוון חוסן נפשי. השירות הפסיכולוגי חינוכי (שפ"ח) מציע לכם ליווי ממוקד ומדויק בתוכנית שאותה אנו מכנים:

התוכנית מבוססת על עקרונות 'הפסיכולוגיה החיובית'  ומעניקה כלים פרקטיים ומובנים בליווי הילדים. היא בנויה על הדרכה ממוקדת וקצרה, על מעקב וקשר רציף עם הפסיכולוג (בזום) ועל יישום הדרגתי עד להגעה לתוצאות מהירות.  הליווי כולל  4 מפגשים קבוצתיים בני שעה אחת לשבוע (בזום), ומעקב אישי בין הפגישות הקבוצתיות (בתיאום ועד 15 ד') עם המטפל – להשגת דיוק והתמודדות עם חסמים. המפגשים כאמור ללא עלות ומהווים חלק מהתוכנית הכוללת של השפ"ח להעצמה של הורים ושל אנשי חינוך.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "ההשלכות של הנגיף משמעותיות הן ברמה הפיזית, הבריאותית והנפשית, מדובר בהשלכות הרסניות שנלמד אותם עוד שנים קדימה. לצד הסיוע שלנו כרשות לכל תושב ותושב, תמיכה בקשישים, סיוע למבודדים ולנדבקים, הפעלת מערך חינוכי מרחוק,  פעילויות תרבותיות בשכונות וברשת ומיזמים רבים נוספים, אנחנו גאים להעניק להורים ללא כל עלות מפגשי זום שיסייעו בהתמודדות עם החסמים. תושבי צפת- זה בשבילכם".

לפרטים ותיאום נא לפנות בהקדם ליעל בר-און, 050-6368691