שנה חדשה- צפת התחדשה: נחנך מרכז חדשנות, יזמות מצוינות ורובוטיקה!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שנה חדשה- צפת התחדשה: נחנך מרכז חדשנות, יזמות מצוינות ורובוטיקה!

שנה חדשה- צפת התחדשה:
נחנך מרכז חדשנות, יזמות מצוינות ורובוטיקה!


המהפכה החינוכית בבירת הגליל נמשכת במלא המרץ. רגע לפני ראש השנה ביצעו בעיריית צפת התאמות ושינויים במתחם 'תפוח פיס' לרבות הקמת מתחם חדש – מרכז רובוטיקה בו יעברו כל ילדי העיר צפת מגיל גן וילמדו רובוטיקה. "המרכז המרשים יהווה בית לילדי צפת ויעודד חדשנות, יזמות ומצוינות" ציין ראש העיר שוקי אוחנה.


בטקס חגיגי ומצומצם לאור מגבלות הקורונה חנכו בעיריית צפת במעמד חברת הכנסת אסנת מארק את מרכז החדשנות, יזמות ומצוינות העירוני, הכולל בתוכו את מרכז הרובוטיקה החדש שהוקם במהלך החודשים האחרונים והפעילות בו הושקה בראשית השבוע הנוכחי. במקום יילמדו ילדי צפת מגיל גן ועד י"ב רובוטיקה, תכנות בסיסי ומתקדם, מחשבים, מדפסות תלת מיימד, רחפנים ועוד. המרכז מאפשר בעזרת מדריכים מקצועיים שעברו הכשרה מתקדמת בתחום, ליזום וליצור בצוותים והכל במסגרת תחרותית מול קבוצות דומות ברחביי הארץ.
בנוסף, המתחם כולל את מרכז היזמות החדש שהקימו בצפת ובו מפתחים ילדי העיר צפת מיזמים משמעותיים מול החברות הגדולות במשק ומכירים את עולם היזמות, כיתות מחשבים ומתחמי פעילות ולמידה נוספים.


במהלך האירוע ציין ראש העיר שוקי אוחנה כי בכוונתו להקים במתחם זה גם מרכז חלל וכוכבים ולהעניק לילדי צפת את כל האפשרויות ללמוד, להתקדם ולהתפתח: "במקביל אנחנו מקימים ממש כאן ממול את בית קק"ל למצוינות בהשקעה של 40 מיליון שקלים וכן את מרכז הוראת מורים הגדול בצפון והופכים את מתחם זה לעוגן חינוכי אזורי משמעותי ומתקדם".
חברת הכנסת אסנת מארק שהשתתפה באירוע ציינה: "גדלתי באופקים וכשהייתי רואה מתחמים כאלה הייתי אומרת להורים שלי שאנחנו פראיירים ומקבלים פחות מאזורים אחרים במרכז הארץ, עכשיו אפשר לומד שילדי צפת מקבלים את הטוב ביותר, מרגש מאוד לראות את המתחם המדהים הזה".
במהלך האירוע הציג אליהו חורי תלמיד כיתה ה׳ בבית הספר בירב רובוט חכם שבנה בעצמו. מנהל אגף החינוך מוטי כהן ציין: "המטרה שלנו שממרכז החדשנות יזמות ומצוינות שלנו ייצא פרס הנובל הבא, האקזיט הבא והיזמים המובילים הבאים של ישראל".


ראש העיר שוקי אוחנה הודה לכל הגורמים השותפים על הפעילות להפיכת המבנה למרכז חדשני ומתקדם והקמת מרכז הרובוטיקה המרשים וציין: "התחייבתי כי ילדי צפת ייהנו מהתנאים הטובים ביותר ושנעניק להם לפחות כמו שמקבלים ילדים ברעננה ובהרצליה וכך אנחנו עושים. המרכז החדש מהווה קפיצת מדרגה ויעניק לילדי צפת את הכלים הטובים ביותר להצליח, להתפתח, ליצור וליזום באמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים".