היסטוריה: הוקמה 'השדולה לקידום העיר צפת' בכנסת ישראל!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

היסטוריה: הוקמה 'השדולה לקידום העיר צפת' בכנסת ישראל!

היסטוריה: הוקמה 'השדולה לקידום העיר צפת'
בכנסת ישראל!


רגע לפני השנה החדשה, יש שדולה חדשה בכנסת ישראל. לאחר פעילות נרחבת מול חברי הכנסת ובתמיכת ועידוד יו״ר הכנסת יריב לוין הצליח ראש העיר צפת שוקי אוחנה לייסד לראשונה בתולדות העיר צפת שדולה בכנסת לקידום העיר ומטרותיה.


בארוע חגיגי ומצומצם לאור מגבלות הקורונה הושקה השדולה החשובה לקידום העיר צפת, בהשתתפות יו"ר השדורלה חברת הכנסת אסנת מארק, כאשר חברי כנסת נוספים היו אמורים להגיע אך נעדרו בשל כניסתם לבידוד וכו׳, ראש עיריית צפת שוקי אוחנה הודה לחברי הכנסת על התגייסותם לפיתוח בירת הגליל והציג בפניהם את חזונו.
במהלך האירוע הוקרן סרטון של יו"ר הכנסת יריב לוין המברך על הקמת השדולה, לדבריו: "אני רוצה לברך אתכם על הקמת השדולה החשובה למען העיר צפת, ראש העיר המצוין מוביל את העיר בתנופה אדירה עם עשייה הניכרת בכל פינה, אני מבקר הרבה בעיר ומתפעל מהשינוי הגדול שהיא עוברת אך צפת זקוקה לדחיפה שלנו כל הזמן יש בה פוטנציאל עצום ואם אנחנו נדע להשקיע בה את המשאבים הנכונים היא תהיה פנינה של ממש, עם ההתגייסות החשובה שלכם חברת הכנסת מארק וחברי השדולה העיר תמשיך להתקדם, בהצלחה רבה!"


אחת המטרות המרכזיות של השדולה הינה קידום הצעת מחליטים להקצאת תקציבים הרחבים לפיתוח העיר צפת, פיתוח התיירות בבירת הגליל, קידום הקמת אוניברסיטה בגליל שליבה יהיה בצפת, קידום הרעיון להקמת שדה תעופה אזורי במחניים ופרמטרים משמעותיים נוספים למען העיר צפת. בראש השדולה עומדת כאמור ח"כ אסנת מארק, ולצידה בשדולה יפעלו חברי הכנסת אריאל קלנר, מיכאל מלכיאלי, שלמה קרעי, משה אבוטבול ואופיר כץ.
בארוע החגיגי השתתפו גם נשיא המכללה האקדמית צפת ומנהל המרכז הרפואי זיו בצפת. יו״ר השדולה אסנת מארק ציינה: ״העיר צפת מאוד קרובה לליבי, כשראש העיר פנה אלי וביקש שאקח את הפרויקט עלי, מיד הסכמתי אמרתי שצפת חשובה לי, אני גדלתי בפריפריה ויודעת כמה זה חשוב. נפעל בייחד על מנת לקדם את הצעת המחליטים למען העיר צפת ונושאים חשובים נוספים".
ראש העיר שוקי אוחנה הודה לחברת הכנסת על התגייסותה וציין: "אני מודה לחברת הכנסת אסנת מארק שלקחה את הפרויקט הזה עליה ולכל חברי הכנסת שהצטרפו לשדולה, העיר צפת נמצאת בתנופת פיתוח והתחדשות ואין לי ספק שרוח גבית של השדולה לקידום ענייניה של העיר צפת יסייעו לנו להעצים את ההתפתחות של בירת הגליל. זו בשורה חשובה ומשמעותית שמגיעה לעיר צפת ולתושביה רגע לפני השנה החדשה".