מהפכת הכבישים משתלמת: הרלב"ד מצביע על ירידה דרסטית בתאונות הדרכים בצפת!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מהפכת הכבישים משתלמת: הרלב"ד מצביע על ירידה דרסטית בתאונות הדרכים בצפת!

מהפכת הכבישים משתלמת: הרלב"ד מצביע על ירידה דרסטית בתאונות הדרכים בצפת!

 

העיר צפת עברה מהפכה של ממש בתחום התחבורה והכבישים, לצד צמצום עומסי התנועה, הנראות וטיפוח העיר כעת כבר ניתן להצביע כי עבודה זו מניבה תוצאות מרשימות במיוחד גם מבחינת תאונות הדרכים ברחבי העיר צפת.

על פי הנתונים שהציגו ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בשנת 2017 התרחשו בצפת 39 תאונות כאשר 7 מתוכם תאונות קשות, בשנת 2018 המספר ירד ל31 תאונות, בשנת 2019 ל29 ואילו במהלך השנה הנוכחית עד סוף חודש יוני התרחשו בצפת 6 תאונות בלבד. הירידה במספר התאונות מניבה גם ירידה בכמות הנפגעים: בשנת 2017 נפגעו בבירת הגליל 84 בני אדם מתאונות דרכים ואילו בשנת 2020 המספר צנח ל 9 אנשים בלבד עד סוף חודש יוני.


מספר תאונות חזית אל צד (בדרך כלל בצמתים) צנח מ 13 בשנת 2017 לאחת בלבד השנה (2020) כאשר על פי אנשי המקצוע ההסבר לכך ברור: בצמתים קיימת התנגשות חזית אל צד, הקמת כיכרות והצבת רמזורים מצמצמים באופן ניכר את תאונות אלו.
ברלב"ד מציינים כי הירידה המשמעותית נובעת בעיקר מהסדרת צומת בירייה וצומת מנחם בגין שנחשבו לצמתים עם ריבוי תאונות. כמו כן שיתוף פעולה פורה עם עיריית צפת בקידום פעילות הסברה של בטיחות בדרכים בכלל מוסדות החינוך בעיר, שימוש בעזרים מתקדמים וקיום סדנאות בנושא. כמו כן חלה ירידה במספר תאונות הולכי הרגל נוכח הגברת ההסברה בנושא חצייה בטוחה.

עמיר ילוז מנהל אזור גליל עליון וגולן ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים ציין: "העיר צפת עברה שינוי משמעותי בכל נושא בטיחות בדרכים באמצעות שיפור תשתיות, הקמת כיכרות, הצבת רמזורים, יצירת סובה להורדת תלמידים, צביעת מעברי חציה ועוד. התוצאה באה ליידי ביטוי בירידה משמעותית במספר תאונות הדרכים בעיר, צפת היא דוגמה לטיפול רציני ואחראי בנושא בטיחות בדרכים".
ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "לצד פיתוח העיר, שיפור התשתיות לתושב והזרמת התנועה קיימת חשיבות רבה להגברת הבטיחות של הולכי הרגל והנוסעים בכבישים, אני שמח כי גם את מטרה זו אנו משיגים באמצעות פיתוח התחבורה בעיר ופעילות משותפת עם אנשי המקצוע מהרלב"ד".