בצפת פתחו את שנת הלימודים עם 0 תקלות, 803 עולים לכיתה א ו- 12,033 תלמידים במערכת החינוך!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בצפת פתחו את שנת הלימודים עם 0 תקלות, 803 עולים לכיתה א ו- 12,033 תלמידים במערכת החינוך!

בצפת פתחו את שנת הלימודים עם 0 תקלות,
803 עולים לכיתה א ו- 12,033 תלמידים במערכת החינוך!


התנופה החינוכית בצפת נמשכת ומתעצמת. ביום שלישי פתחו בעיריית צפת את שנת הלימודים עם 12,033 תלמידים תחת מערכת החינוך העירונית ו803 ילדים שצעדו בפעם הראשונה לכיתה א בהתרגשות רבה. מדובר בעלייה של 889 תלמידים ביחס למספר התלמידים אשתקד, רבים מהם חזרו ללמוד בצפת לאור השיפור המשמעותי במערכת החינוך העירונית.

במהלך החודשיים האחרונים פעלו בעיריית צפת סביב השעון על מנת להכין את מוסדות החינוך לפתיחת שנת הלימודים. מדובר בעבודות של שיפוצים, גינון, צביעה ופיתוח בכל הגנים ובתי הספר ברחבי העיר צפת על מנת שאלו יעניקו לילדי העיר צפת את התשתית הטובה ביותר להצליח.


כמו כן, בפתח השנה נכנסו לראשונה תלמידות אולפנית אמית למבנה חדש כמו גם גני החינוך המיוחד שזכו לבניין חדש, מונגש ומאובזר, בית הספר בית יעקב התחדש גם כן במבנה חדשני, אמי"ת בנים התחדשו בקומת לימוד חדשה ובצפת החל לפעול מה1.9 מוסד 'צוהר בלב' לחינוך מיוחד לעיר צפת. כמו כן התחדשות בבית הספר הרב תחומי ובירב בציוד חדשני ובתי הספר הארי, אגמים, ממלכתי ב ונועם התחדשו במרחבים מטופחים, תוספת כיתות ויצירת סביבת לימוד מזמינה ומיוחדת.

המבנים החדשים שנפתחו הינם חלק מתנופת בניית מוסדות חינוך בעיר צפת. לאחר שנים רבות ללא בנייה ביר רתם ראש העיר את משרד החינוך לפרויקט נרחב של עשרות כיתות לימוד, גני ילדים ומעונות יום, במקביל לבנייה מחדש של בתי הספר הוותיקים בעיר במטרה להעניק לכל תלמיד ותלמידה בצפת תנאים פיזיים ראויים, לצד הכנסת התכניות החינוכיות הענפות שהחלו כבר השנה: לימודי שפות (אנגלית סינית וספרדית מכיתה א), תכנית מצוינות, סייבר, רובוטיקה, מרכז יזמות חדש ועוד.

במקביל פעלו ברשות להכשרת המוסדות לפתיחת שנה בעידן הקורונה: חיטוי המרחבים הפתוחים, חיטוי הכיתות, פיצול כיתות, פיצול מרחבים כמו בתי מדרש, הפרדת שעות ההפסקה וכדומה. כמו כן בצפת הוקצו משאבים כבירים על מנת לאפשר גם לתלמידי כיתות ה-ו ללמוד 4-5 ימים בשבוע מבית הספר באופן פיזי, בעוד ברוב הארץ הלימודים בכיתות אלו הינם בלמידה מרחוק ורק יומיים בשבוע במוסד החינוכי.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "אנחנו פותחים שנה חדשה בהתרגשות גדולה ומוכנות גבוהה, נערכנו לשני תרחישים האחד של למידה כפי שאנו עושים כרגע ממוסדות החינוך המותאמים להנחיות משרד הבריאות בעידן הקורונה ובמקביל גם ללמידה מרחוק עם הכשרת צוותים בניית תכניות והצטיידות. אני רוצה להודות לעובדי עיריית צפת על הפעילות הענפה שהכשירה את כל מבני החינוך בעיר לפתיחת שנה נעימה ומחודשת במבנים ראויים, לאדף החינוך והצוותים החינוכיים על הפעילות הענפה ולאחל לתלמידים היקרים שנת לימודים פורייה, בריאה ומוצלחת".