פסטיבל בקורונה- 'סליחות בסמטאות2' סיורי סליחות בשילוב היסטוריה, קבלה, מוסיקה, סדנאות וקולינאריה בסמטאות צפת!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

פסטיבל בקורונה- 'סליחות בסמטאות2' סיורי סליחות בשילוב היסטוריה, קבלה, מוסיקה, סדנאות וקולינאריה בסמטאות צפת!

פסטיבל בקורונה- 'סליחות בסמטאות2'
סיורי סליחות בשילוב היסטוריה, קבלה, מוסיקה,
סדנאות וקולינאריה בסמטאות צפת!


ימי הקורונה פגעו באירועי התרבות ועצרו את הפסטיבלים בכל רחבי הארץ אך עיריית צפת יחד עם עמותות התיירות בבירת הגליל מצאו דרך להמשיך את שגרת אירועי הסליחות בסמטאות הקסומות של העיר צפת עם פסטיבל 'סליחות בסמטאות 2' שיתקיים בקבוצות מצומצמות\ אך יכלול מגוון רחב של סיורי סליחות ברוח הקבלה, קולינאריה, היסטוריה, מוסיקה ועוד, והכל תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול.. על פי התוכנית יתקיימו עשרות סיורים מודרכים מסוגים שונים וייחודיים, מופעים מוסיקאליים, אירועים בעסקים השונות, הרצאות ומספרי סיפורי צפת, ברחבי העיר העתיקה בצפת לאורך תקופת הסליחות.

במרכז התיירות של אסנט בצפת מציעים מידי יום רביעי בשעה 20:00 סיורי סליחות לאור עששיות. הסיור נפתח במצודת צפת, בניגונים ושירה ומסלול מדהים בליווי עששיות הכולל תצפית לילית מרהיבה, הצצה למערה עתיקה מימי הבריטים, פיוטי סליחות, סיור בסמטאות של צפת העתיקה וסיום במרכז אסנט עם מרק חם, תה ערבי ובקלוואה מתוקה. מחיר הפעילות: 85 ₪ למשתתף. ביימי חמישי החל מהשעה 20:00 מציעים במרכז אסנט סיורי קולינאריה וסליחות עם מופע ניגון ותוצרת קולינארית צפתי. ממרכז אסנט יוצאים אל הסמטאות של צפת העתיקה בליווי פיוטי הסליחות, ביקור בסמטת אלקבץ ביריד צפתי, הצצה אל הלחוח הצפתי, יקב אבוהב המשובח, הגלריות השונות, מנהרות צפת מהמאה ה16 וכדומה. לאחר מכן יתקיים מופע מוזיקלי באווירת הסליחות במערת קשתות בת 500 שנה עם כיבוד אותנטי של קיגל ירושלמי וכו'. מחיר הפעילות: 85 ₪ למשתתף. ביימי שישי מציעים במרכז אסנט סיור סליחות וקבלת שבת עם הכנת שופר. בשעה 10:45 ייצא הסיור לדרך ממרכז אסנט, דרך סמטאות צפת, אל מול נופי הגליל הפורח, בנבכי הסיפורים שבנו את העיר המיוחדת. לאחר מכן תתקיים סדנת סליחות להכנת שופר עם אפשרות לקבל את השופר. מחיר הפעילות: 55 למבוגר, 45 לילד.


ב'לבנות ולהבנות מציעים סיור מרתק בעיר העתיקה עם ביקור בבתי כנסת העתיקים, כניסה לנסתרות- מנהרות מהמאה ה16 המציגים את צפת שלפני רעידת האדמה ובית הקהל, ניגוני ופיוטי סליחות עם נגן, תה / קפה וספינג' לכל משתתף. הפעילות מתקיימת בכל ימות השבוע הינה לקבוצות של עד 30 משתתפים בעלות 1,200 ₪ בלבד מה העלות – לקבוצה עד 30 איש (בעקבות ההנחיות) 1200 ש"ח.
במרכז התיירות 'רוח צפת' מציעים מגוון סיורי ופעילויות סליחות  בכל  יום חמישי. הראשון הינו סיור סליחות למשפחות בשעה 18:00- הכולל תיאטרון רחוב, הפעלות לילדים ומופע פיוטי סליחות בבית כנסת עתיק או באוויר פתוח- 35 ₪ למשתתף. בשעה 20:00 פעילות ימי הסליחות להכרת השופר- סדנא מוזיקלית כוללת הדגמת כלי נשיפה מתרביות שונות ושופרות מסוגים שונים- 30 ₪ למשתתף. בשעה 22:15 – סיור סליחות מנגן עם אומן, משלב ניגוני צפת, פיוטי סליחות, שירי ארץ ישראל ושירים מקוריים. הסיור מתבצע בעזרת אוזניות אקוסטיות איכותיות על מנת לאפשר חוויה קסומה ומינימום הפרעה למתגוררים בעיר העתיקה. 45 ₪ למשתתף. כמו כן מידי יום שישי בשעה 11:00 יתקיים סיור מנגן באווירת של חגי תשרי – ללא תשלום


במרכז הקבלה של צפת מקיימים סיורי הסליחות מידי יום בין הימים א-ה בתיאום מראש. הפעילות הינה סביב רוח וקבלה ומתבצעת במסלול ייחודי מודרך ברובע העתיק – בעקבות המקובלים. את הסיור ינעימו מזמורי הסליחות, לאחר מכן במרכז הקבלה תהנו מסדנת לימוד רוחני על הכנה לשנה החדשה, אמנות קבליות מוזיקה ושתיה חמה. מחיר הפעילות: 70 ש"ח למשתתף.

ב'בשביל הלב' בצפת מזמינים אתכם לחוויית סליחות וסיפורי העיר צפת, מידי יום בין הימים א-ה בשעה 10:00 וכן בשעה 18:00 יתקיים סיור המתחיל ממצפור המאירי בתצפית מדהימה, משמעות השם צפת, תקופת קרונה כחלון הזדמנות כתיקון עליו דיבור מקובלי צפת וסיור בליווי גיטרה. מחיר הפעילות: 50 ש'ח למשתתף
ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "צפת בירת הגליל היא גם בירת הרוחניות של מדינת ישראל, מציעה חווית סליחות בלתי נשכחת בין סמטאות העיר העתיקה, האתרים הייחודיים, האווירה שאין עוד כמוה בעולם וגם- מזג האוויר המשובח המצריך סוודר בשעות הערב- אפילו בקיץ. אני מזמין את תושבי צפת ועם ישראל להנות מהעיר המתחדשת ופעילות הסליחות בסמטאות הקסומות של העיר שאין עוד כמוה בעולם, בואו לגלות את הקסם של צפת!".
לפרטים והרשמה: ניתן להכנס לעמוד הפייסבוק 'עיריית צפת', ולאתר