שר האוצר ישראל כץ: ״סיכמנו על סדרת נושאים, נמשיך לסייע לצפת להיות עיר מובילה בגליל״

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שר האוצר ישראל כץ: ״סיכמנו על סדרת נושאים, נמשיך לסייע לצפת להיות עיר מובילה בגליל״

שר האוצר ישראל כץ:
״סיכמנו על סדרת נושאים,
נמשיך לסייע לצפת להיות עיר מובילה בגליל״


במהלך 20 השנים האחרונות לא הגיעו ראשי עיריית צפת למשרד האוצר, אך כפי שכבר ניתן להבין בעידן אוחנה הכל אפשרי. השבוע זה אכן קרה, כאשר ראש העיר שוקי אוחנה וצוותו הגיעו לפגישת עבודה חשובה ומשמעותית לעתידה התקציבי של צפת בלשכתו של שר האוצר ישראל כץ במטרה לקדם גיוס תקציבים להמשך תנופת העשייה ופריחתה של בירת הגליל.

בפגישה השתתפו גם הצוותים המקצועיים במשרד האוצר שבפניהם ובפני השר הוצגה סקירה על תהליכי ההתפתחות של העיר צפת, הפרויקטים שהושלמו ואלו שנמצאים בשלבי תכנון וביצוע. תחילה הציג ראש עיריית צפת שוקי אוחנה את הסוגיה הבוערת של סיוע לענף התיירות והעסקים בעידן הקורונה, בדגש על עסקים מבוססי תיירות חוץ. כמו כן בפגישה קודמו התהליכים לקבלת הקצאות תקציביות לעיר צפת ולביצוע מייזמים כלכליים לחיזוק העיר וכן סיוע לעירייה בתקציבים במקום אלו שקוצצו בעבר; מענקי איזון, הטמנת פסולת וכדומה. בפגישה סוכם על סיוע ותמיכה בקידום הצעת מחליטים וסיוע נקודתי לעיר צפת, זאת בהמשך לתמיכת יו״ר הכנסת יריב לוין ותמיכתה של וועדת הפנים של הכנסת במהלך, מה שמקרב את העיר צפת לקבלת תקציבי ענק.

בנוסף, צוות המשרד וצוות הרשות סיכמו על קידום מיזם תעסוקתי לנשים מהמגזר החרדי, סיוע של משרד האוצר לקידום פרויקט כביש וואדי חאמרה, עידוד מפעלים וחברות להגיע לבירת הגליל ולהקים את מפעלם בפארק תעשיות צפת המתחדש. במהלך הפגישה התעניין השר ברמזורים החדשים בצומת בירייה ומנחם בגין שכזכור קידם בהיותו שר התחבורה יחד עם ראש העיר שוקי אוחנה, ושמח לשמוע על הצלחת הפרויקט וזרימה סדירה של התנועה באמצעותם.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: ״מדובר בפגישת עבודה חשובה ומשמעותית להמשך קידום ופיתוח העיר שאין עוד כמוה בעולם. שר האוצר סייע רבות לעיר צפת בתקופתו כשר תחבורה וממשיך להביע תמיכה ואמון בעירנו גם כשר האוצר, אני מודה לשר על הרוח הגבית והתמיכה הענפה בעירנו צפת״.

שר האוצר ישראל כץ סיכם ואמר: ״ידידי ראש העיר צפת שוקי אוחנה הציג בפני את הנושאים החשובים לעיר, את חלקם אני מכיר אותם ויחד בחנו מה כבר מתבצע ומה צריך לעשות כדי לאפשר לשוקי להמשיך להוביל את צפת להיות עיר מובילה בגליל. נציגי האוצר השתתפו בפגישה, סיכמנו על סדרה של דברים למען העיר שנקדם, אנחנו הולכים לעזור לשוקי כדי לעזור לצפת כי עזרה לעיר צפת היא עזרה לכל מדינת ישראל, נעבוד ביחד״.