צפת -העיר הראשונה בישראל שהצטרפה ל'תו תקן קהילתי' של המשרד לחיזוק וקידום קהילתי!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

צפת -העיר הראשונה בישראל שהצטרפה ל'תו תקן קהילתי' של המשרד לחיזוק וקידום קהילתי!

צפת -העיר הראשונה בישראל שהצטרפה ל'תו תקן קהילתי'
של המשרד לחיזוק וקידום קהילתי!


במסגרת סיור של השרה לחיזוק וקידום קהילתי, ח"כ אורלי לוי אבקסיס בעיר צפת, עם ראש העיר שוקי אוחנה, דנו השניים על האתגרים בעיר והדרכים לפתרונם. השניים נועדו יחד עם הצוותים המקצועיים של שורת סוגיות קהילתיות משמעותיות בבירת הגליל.

בתום הפגישה, סיכמו ראש העיר והשרה כי לראשונה במדינה, העיר צפת תכנס לתהליך של 'תו תקן קהילתי' והשרה העניקה לראש העיר תעודת כניסה לתהליך המשמעותי. פרויקט "תו תקן קהילתי" של המשרד לחיזוק וקידום קהילתי מעניק תוספת תקציב לעשייה קהילתית ברשויות המקומיות, וכן הדרכה וליווי של צוות העירייה בפיתוח נושאי הקהילה. התהליך כולל קביעת יעדים לכל רשות בהתאם לערכים המרכזיים שנקבעו בתכנית: חיזוק הזהות המקומית, מימוש נכסים קהילתיים, הגברת הלכידות החברתית, קידום יוזמות והשתתפות ויצירת שותפויות בין מגזרים. לאחר תהליך מדידה והערכה, רשויות שיעמדו ביעדים שנקבעו, יזכו בתוספות תקציביות שיופנו לפעילות קהילתית נוספת. הפרויקט יכלול השנה 36 רשויות מקומיות ברחבי הארץ אשר יזכו לליווי מקצועי של צוות המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, וכן לתוספת תקציבית באם יעמדו ביעדים הקהילתיים המוגדרים.

ראש עיריית צפת, שוקי אוחנה ציין: ״אני שמח לארח את השרה אורלי לוי אבקסיס בעירנו. צפת היא עיר שמשלבת ישן וחדש, מגוון תרבותי, עושר דתי ופוטנציאל תיירותי, ואנחנו עמלים כדי להרים אותה מדרגה נוספת. התחומים הקהילתיים חשובים לנו מאד, ואנחנו מצפים לשיתוף הפעולה עם השרה ומשרדה, ולשדרוג שיעניק לנו התו הקהילתי. אני מודה לשרה לוי אבקסיס על שיתוף הפעולה והבחירה בצפת להיות העיר הראשונה שמצטרפת לפרויקט החשוב תו תקן קהילתי ועל השותפות שרק תמשיך ותתחזק, אנו גאים להיות החלוצים!".

השרה לחיזוק וקידום קהילתי, ח"כ אורלי לוי אבקסיס: "התרגשתי להשיק את המיזם הייחודי שלנו 'תו תקין קהילתי' היום, בפעם הראשונה, בעיר צפת. היום זו הייתה יריית פתיחה לתהליך חשוב שיבוצע במהלך השנה הקרובה בעיר בליווי של צוות מקצועי ממשרדי. המשרד לחיזוק וקידום קהילתי בראשותי שם לו למטרה לסייע לעושים במלאכה ולהירתם לעשייה ארוכת טווח ובמתן אמצעים וכלים כדי להעצים את המדדים לפיתוח קהילה חזקה. אני רואה בראש עיריית צפת שותף אמיתי לדרך, מתוך הערכה לפועלו ולאתגרים העירוניים עמם הוא מתמודד בהצלחה רבה".