ראש עיריית צפת שוקי אוחנה לשרת התחבורה מירי רגב: "יש להפוך את שדה תעופה מחניים לבינלאומי עם נגישות ברכבל מצפת לשדה ולרכבת העתידית!"

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה לשרת התחבורה מירי רגב: "יש להפוך את שדה תעופה מחניים לבינלאומי עם נגישות ברכבל מצפת לשדה ולרכבת העתידית!"

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה לשרת התחבורה מירי רגב:
"יש להפוך את שדה תעופה מחניים לבינלאומי
עם נגישות ברכבל מצפת לשדה ולרכבת העתידית!"


ראש עיריית צפת ממשיך לפעול לחיזוק העיר צפת ובמקביל עושה רושם כי הוא מקדם תכנית מהפכנית שתשדרג את אזור הגליל והתיירות שבו. לאחר שבשבוע שעבר נועדה שרת התחבורה מירי רגב וצוות משרד התחבורה עם ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ובכירי הרשות המקומית והשרה אישרה פרויקטים בהיקף של 400 מיליון שקלים בצפת לרבות פיתוח כביש הכניסה לעיר, ציר רסקו, מהפכה בתחבורה ציבורית ותכנון צירים נוספים, היום נודע כי בשיחה המצומצמת יותר נידונו סוגיות משמעותיות עוד יותר.

אוחנה המשמש גם כיו"ר צח"ר העלה בפני השרה סוגיה שלדבריו יכולה להפוך את פני הגליל- הפיכת שדה התעופה במחניים לשדה תעופה בינלאומי-משלים.

אל הפגישה הצטרף גם מנכ"ל צח"ר מיקי בניון והשניים הציגו את הרציונל והפוטנציאל במקום. בניון ואוחנה הציגו גם את הייתכנות של המהלך שכן בוצעו בדיקות מקצועיות וניתן לבצע הרחבה של המסלול. באופן המידי ניתן להקים מסלול של 1,800 מטר המאפשר טיסות פנים וטיסות לאירופה ומאירופה. הדבר יאפשר נגישות מהגליל לרחבי אירופה ובמקביל גם קליטת תיירים מאזורים אלו לתיירות בכל אזור הצפון הפופולארי לכך.

"פיתוח של שדה תעופה עם טיסות לאירופה ומאירופה יהווה מנוע צמיחה ומחולל שינוי כלכלי, תיירותי ונגישותי לגליל. זו הזדמנות אדירה להשקיע בגליל בפרויקט מחולל שינוי של ממש שיוביל לצמיחה אדירה ויחזק את הגליל כולו" אמר אוחנה לשרה במהלך הפגישה. ראוי לציין כי בשבועות הקרובים צפויה ליפול ההכרעה על מיקום שדה בינלאומי כאשר ברמת דוד מתנגדים להקמתו בשטחם אך מחניים בדומה לאזורים נוספים בדרום הארץ ישמחו לפרויקט שכזה.

במקביל העלה אוחנה סוגיה נוספת בפני השרה. לאור הגובה של העיר צפת אין ייתכנות לכך שהרכבת לגליל תעלה לצפת וסוכם כי יפעלו להנגשת תחנת הרכבת לצפת.  בעבר סיכם אוחנה עם שר התחבורה ישראל כץ על הקמת רכבל שיחבר בין תחנת הרכבת בציר מחניים-חצור, לצפת ויגיע עד למרכז העיר צפת.

אוחנה ציין כי קידום פרויקט זה חשוב מאוד להתפתחות העיר צפת, הנגשת תחבורה ציבורית וצמצום עומסי התנועה.לדברי ראש עיריית צפת שוקי אוחנה: "יש חשיבות רבה לקידום הרכבל לצפת בייחוד כפתרון הנגשה לרכבת הגליל ועל אחת כמה וכמה במידה ויהיה גם שדה בינלאומי משלים במחניים. הרכבל יכול להוות אטרקציה תיירותית מעבר למענה התחבורתי והנגישותי". על פי בדיקת אנשי מקצוע, הרכבל יכול להוביל בפעילות שיא 3,000 נוסעים בשעה לצפת ממחניים ומצפת למחניים.

השרה רגב ציינה: "צפת עיר שצורכת תחבורה ציבורית ואני רואה חשיבות רבה בהנגשת התחבורה הציבורית. הרכבת לצערי לא תוכל להגיע לעיר מבחינה הנדסית-תכנית, חשוב לחבר את העיר באמצעות הרכבל לרכבת ואני מבקשת לקיים דיון עם אנשי מקצוע בנושא על מנת לקדמו. באשר לשדה משלים אקיים דיון מקיף עם כלל הגורמים לרבות המל"ל וחייל האוויר ונקבל החלטה סופית לקידום הקמת השדה.