מרחיבים את הפעילות האקדמית של מקאמאת ומקימים לראשונה את 'תזמורת צפת'

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מרחיבים את הפעילות האקדמית של מקאמאת ומקימים לראשונה את 'תזמורת צפת'

מרחיבים את הפעילות האקדמית של מקאמאת
ומקימים לראשונה את 'תזמורת צפת'

 

צעד אחר צעד הופכת העיר צפת למרכזית ומובילה בכלל התחומים וכעת פועל ראש העיר שוקי אוחנה על מנת לבסס את העיר ככזו היודעת להציע מגוון רחב של לימודים מתקדמים ולחבר את המוסיקה, לאקדמיה ולקהילה.

בעיר צפת פועל בית הספר למוסיקה של מקאמאת מאז שנת 2016, כעת ראש העיר רואה במוסד החינוכי-מקצועי אופציה לעוגן אקדמאי נוסף פעיל לצד הפקולטה לרפואה, מכללת צפת והתכנית אותה מקדם אוחנה להקמת האוניברסיטה המחקרית של הגליל בצפת עם מענה אקדמי גם לתחום המוסיקה המהווה חלק בלתי נפרד מצפת מאז המאה ה16 עם שפת הלאדינו, דרך פסטיבל הכליזמרים וכו'.

מקאמאת הוקמה בשנת 2016 כבית הספר הראשון מסוגו למוזיקה מהמזרח המשלב לימוד מקיף ומעמיק של 4 מסורות המקאם: המסורת האנדלוסית-מרוקאית, הטורקית, הערבית, הפרסית. הלימוד הנו בדגש ביצועי במטרה להעניק לתלמיד את מירב הכלים והמיומנויות להפוך למוזיקאי מקצועי ופעיל. עד כה למדו במקאמאת כ 150 תלמידים במסלולים האקדמאים וכ- 200 תלמידים בתכניות וקורסי חוץ. שני מחזורי בוגרים כבר סיימו את לימודיהם ובימים אלו ההרשמה לשנת הלימודים החמישית בעיצומה והצפי הינו ל 120 תלמידים בשנה זו.

כעת, במהלך שמקדם ראש העיר שוקי אוחנה יחד עם מקאמאת יוזם הרחבה של הפעילות האקדמית במקום, שילוב הסטודנטים במערכי המוסיקה העירוניים במתנ"סים, מוסדות החינוך ובעתיד גם בקונסרבטוריון אותו מתכוון אוחנה להקים. כמו כן על בסיס מקאמאת, ילדי צפת, הפייטנים המקומיים וכו' תוקם תזמורת מקאמאת צפת, עם מספר רב של נגנים במגוון כלים ותבצע שילובים עם זמרים ואמנים מובילים. מקאמאת נחשב לבית מוסיקאלי מוערך המופיע באירועים גדולים בארץ (חידון התנ"ך וכו) וברחבי העולם וכעת עם הקמת התזמורת התזמורת הרשמית צפוי ההרכב הייצוגי של העיר צפת להופיע בכל רחבי הארץ והעולם.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך חשוב ומשמעותי להקמת תזמורת מקאמאת צפת עם אנשי מקצוע איכותיים ומובילים, לצד חיזוק ההיבט האקדמי של מקאמאת. נכניס נדבך מוסיקאלי איכותי ומשמעותי לעיר צפת. זו בשורה עם תחום אקדמאי נוסף בעירנו לצד הפקולטה לרפואה ומכללת צפת, והן מבחינת מוסיקה עם שילוב ומעורבות מוסיקאלי לילדי העיר צפת ותזמורת עירונית איכותית שתייצג את העיר בארץ ובעולם עם פיוטים, אנדלוסית, לאדינו, כליזמרים ומוסיקה מהמזרח".