ויהי אור: לראשונה משנת 1994- נדלק האור בשכונת מליבו בצפת!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ויהי אור: לראשונה משנת 1994- נדלק האור בשכונת מליבו בצפת!

ויהי אור:
לראשונה משנת 1994-
נדלק האור בשכונת מליבו בצפת!


שכונת מליבו בצפת הוקמה בתחילת שנות ה90 ואוכלסה לראשונה בשנת 1994, 26 שנים חלפו מאז ודור שלום גדל לחיים בעלטה מוחלטת בשכונה הצפונית בצפת שהיוותה באותם ימים אופציה פופולארית לשיפור דיור ללא מעט מתושבי העיר. במהלך הקמת השכונה לא בוצעו עבודות תשתית ראויות כך שקו החשמל לתאורת רחוב באזור הבתים עצמם לא חובר, ראשי עיר רבים התחלפו מאז, אך הסוגיה נותרה ללא טיפול- עד שראש העיר שוקי אוחנה הבחין בעלטה בשכונה והחליט להאיר את בירת הגליל.

במהלך השבועות האחרונים פועל צוות החשמל של עיריית צפת בשכונת מליבו בעיר, הצוות החל ברחוב החרמון ובימים אלו מגיע גם לרחוב התבור ולאחר מכן לרחוב הגולן. באמצעות כלים מיוחדים מבצעים חפירות שהיו צריכות להתבצע כבר לפני 26 שנים אך משום מה לא בוצעו. באמצעות חפירות אלו מועברים קווי חשמל תת קרקעיים לחיבור אזור הבתים לקו תאורת הרחוב ובכך לשים סוף למחדל רב שנים בו נאלצו תושבי השכונה לחיות בעלטה מוחלטת בכל אזור הבתים. בימים אלו, מידי יום אזור נוסף מואר לראשונה לרווחת תושבי השכונה."אנחנו מקיימים סיורים בכל שעות היממה על מנת לראות ולטפל בדיוק בסוגיות מסוג זה" ציין ראש העיר שוקי אוחנה, "באחד מסיורי הערב ראיתי עלטה מוחלטת בשכונות מליבו, ולא בגלל קצר חשמלי. ביקשתי לבדוק את הנושא ולקבל הצעת מחיר ובאופן מיידי יצאנו לטפל בבעיה. אייני מוכן לקבל מצב שתושבי צפת נאלצים להגיע לבתיהם בחושך מוחלט. אני מכיר בעיה דומה גם באזורים נקודתיים בשכונת נוף כנרת ופועל לגייס תקציבים על מנת להאיר גם את אזורים אלו. התחייבתי להכנס לשכונות ולפתח- וכך אנחנו עושים!".

במהלך הסיור בשכונה לאחר הפעלת התאורה ניגשו תושבים רבים לאוחנה והודו לו על האור שהכניס לחייהם, "האמת? לא חשבנו אפילו לפנות אליך בנושא אחרי כל כך הרבה שנים ששמענו למה אי אפשר ולמה זה לא מעשי. שיפרת את איכות חיינו בצורה ניכרת" אמרו התושבים.