המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ועיריית צפת הקימו גני משחקים חדשניים ב'גן הפסלים'!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ועיריית צפת הקימו גני משחקים חדשניים ב'גן הפסלים'!

המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ועיריית צפת
הקימו גני משחקים חדשניים ב'גן הפסלים'!

הגנים הוקמו במטרה לחזק את תחום התרבות והפנאי בעיר, ומהווים את גן המשחקים הגדול ביותר בצפת על שטח של 3.5 דונם המשלבים בין גן מוזיקאלי וגן משחקים. מהלך זה הינו חלק ממהלך נרחב להקמת מאות מתקנים בכ80 רשויות מקומיות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בהיקף 100 מיליון ₪.


צפת ממשיכה להתחדש. לאחר עבודה אינטנסיבית הושלמה הקמת גן משחקים ענק על שטח של 3.5 דונם בגן הפסלים המשתרע על שטח כולל של 11 דונם, על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ועיריית צפת, כחלק מחיזוק תחום הפנאי בפריפריה. מדובר בגני משחקים מוסיקליים מתקדמים העומדים בתקנים מחמירים, צבועים בשכבות הגנה מתקדמות, מונעים כוויות, מונגשים ובעלי רצפה ייחודית למניעת זעזועים המקטינה את הסיכוי לפציעות לצד גן משחקים עם אלמנטים רבים למגוון גילאים המשלימים יחדיו את גן המשחקים הגדול ביותר בעיר. המתקנים מוקמים בצפת בעקבות קולות קוראים שפרסם המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כחלק ממהלך נרחב להקמת מאות מתקנים לשעות הפנאי בפריפריה-גני משחקים מתקדמים, גני משחקים מוסיקליים, מגרשי מיני פיץ' (מגרשי כדור משולבים למשחק כדורגל, כדורסל וכדורעף) ורשת של משחקיות מסובסדות, במטרה לאפשר לתושבים ליהנות מפעילות פנאי ממש ליד הבית. אלו לצד תוספת תקציבית נרחבת שהקצתה עיריית צפת על מנת להרחיב את האפשרויות במקום יצרו את הגן החדשני והגדול.


אריאל משעל, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: "הילדים הם דור העתיד ועלינו להעניק להם את מירב הכלים לאיכות חיים טובה יותר, החל מחינוך בלתי פורמאלי ועד לפעילויות בשעות הפנאי. מבדיקת המשרד עלה כי בצפת כמעט ואין מתקנים לשעות הפנאי והיכן שיש הם אינם מתוחזקים. על כן המשרד הקצה כ- 100 מיליון ₪ להקמת מתקנים לשעות הפנאי בפריפריה וביניהם גני משחקים מתקדמים, גני משחקים מוסיקליים, מגרשים משולבים המיועדים למשחקי כדורגל וכדורסל וזאת, במטרה להעשיר את פעילות הפנאי לתושבים לילדים ולבני הנוער". משעל הוסיף: "צפת נמנית על 12 רשויות אליהן המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל מעודד הגירה חיובית, בתוך כך המשרד פעל למיתוג ולשיווק העיר, לפני כשנה המשרד חנך בצפת משחקייה ניידת. מעבר למרכז הצעירים בעיר ומרכז המצוינות שמפעיל המשרד לאורך שנים, הקמנו מתחם עבודה משותף "קליקה צפת" במסגרת מהלך להקמת כ- 45 מתחמי עבודה משותפים בהיקף של 90 מיליון ואנו ממשיכים לחזק את צפת, בתחום החינוך הבלתי פורמאלי ובתחום הפיתוח הכלכלי לרווחת הילדים והתושבים."

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "הגן החדשני והגדול בגן הפסלים הינו סנונית ראשונה כחלק ממהפכה שאנו מובילים בכל תחום גני המשחקים ומגרשי הספורט לרווחת תושבי צפת. במהלך הסיורים שקיימתי בעיר הבנתי את הצורך להעניק לילדי צפת מתקני משחקים ראויים והחלטתי לצאת לפרויקט נרחב בתחום זה. יחד עם שותפים שונים בדגש על המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אנחנו מקדמים את הקמת הגנים החדשניים. גן הפסלים מציע חוויה נרחבת למשפחות עם פינות ישיבה, מדשאות, פסלי נוי ומתקני משחק לכל הגילאים. זה אומנם הגן הגדול ביותר בעיר כרגע אך לא לאורך זמן- בקרוב נקים גנים גדולים בכל רחבי העיר".

בימים אלה המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקים בצפת חמישה מגרשי כדור משולבים (מיני פיץ') כחלק ממהלך נרחב להקמת כ-150 מגרשים בכ-80 רשויות מקומיות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. מגרשי הכדור מוקמים בשלושה גדלים שונים המשתרעים על שטח של 650 מ"ר, 450 מ"ר ו-276 מ"ר ומיועדים למשחק כדורגל, כדורסל וכדורעף ומותאמים לילדים מגיל 6, לבני נוער ולמבוגרים והכניסה אליהם היא ללא עלות. המתקנים לשעות הפנאי מוקמים בצפת בעקבות קולות קוראים שפרסם המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל כחלק ממהלך נרחב להקמת מאות מתקנים לשעות הפנאי בפריפריה וביניהם גני משחקים מתקדמים, גני משחקים מוסיקליים, מגרשי מיני פיץ (מגרשי כדור משולבים למשחק כדורגל, כדורסל וכדורעף) וגם רשת של משחקיות מסובסדות, וזאת במטרה לאפשר לתושבים ליהנות מפעילות פנאי ממש ליד הבית.