שינוי מגמה: לאחר שנים רבות – נבלמה ההגירה השלילית מצפת!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

שינוי מגמה: לאחר שנים רבות – נבלמה ההגירה השלילית מצפת!

שינוי מגמה:
לאחר שנים רבות – נבלמה ההגירה השלילית מצפת!שביעות רצון רבה בעיריית צפת נוכח הנתונים הפנימיים של הרשות ומשרד הפנים, המצביעים על שינוי מגמה באשר לעזיבת צעירים את העיר. במשך שנים רבות צפת 'הובילה' והייתה אחת מבין 10 הערים עם ההגירה השלילית הגבוהה ביותר וזאת לאור חוסר אמון של התושבים בעתידה של צפת וכן עזיבה של הדור הצעיר את בירת הגליל.

מזה כשנה וחצי פועלים בעיריית צפת לשנות את מצב זה באמצעות סקר שבוצע בעיר והעלה את הדברים שישאירו בצפת את בני העיר: שיפור מערכת החינוך, תרבות ופנאי, מגורים ותעסוקה. הפעילות האינטנסיבית בכלל תחומים אלו החדירו תקווה חדשה לתושבי צפת שמצביעים ברגליים ולאחר שנים רבות של נטישה ניתן לומר כי על פי נתוני משרד הפנים- נבלמה ההגירה השלילית מצפת.

על מנת לסבר את האוזן, מנתוני הלמ"ס האחרונים (פברואר 2018) עולה כי עזבו את העיר בשנה- 1,894 תושבים, מדובר על קצב הגירה שלילית מדאיג מאוד שכעת ניתן לבשר בשמחה כי הוא נעצר. על פי בדיקת הרשות עולה כי בודדים עזבו את העיר בשנה האחרונה וזאת בעיקר אוכלוסייה מבוגרת שעברה להתגורר בסמוך לילדיהם. לעומתם, רבים מבני העיר חזרו לצפת או לחילופים בוחנים בימים אלו את האפשרות לשוב לעיר.

בעיריית צפת ציינו: "בכל הארץ חשים ברוח החדשה סביב העיר צפת- בירת הגליל מתחדשת ומשתדרגת והדבר מוביל לעצירת ההגירה השלילית והתעניינות רבה של ציבור איכותי בפרויקטים החדשים ברחבי העיר צפת לרבות שכונת מצפה ימים העתידה למשוך לעיר משפחות רבות".

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "מדובר בנתון משמח ומעודד מאוד, אומנם יש עוד עבודה רבה על מנת להחזיר את צפת לגדולתה אך אין ספק שאנחנו בדרך הנכונה והציבור חש את זה, הפסיק לעזוב את העיר ורבים מתעניינים בחזרה לצפת. צפת מתחדשת ומציע איכות חיים גבוהה, חינוך איכותי, תרבות ופנאי, מגורים במחירים סבירים ואנו פועלים ליצירת מקומות תעסוקה בתחומים שונים. זה הזמן להגיע לצפת!