ראשי הרשויות בגליל המזרחי פנו לשרת התחבורה: יש להפוך את שדה תעופה מחניים לשדה משלים, מדובר במהלך משנה מציאות שיחזק את הפריפריה באופן ניכר

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ראשי הרשויות בגליל המזרחי פנו לשרת התחבורה: יש להפוך את שדה תעופה מחניים לשדה משלים, מדובר במהלך משנה מציאות שיחזק את הפריפריה באופן ניכר

ראשי הרשויות בגליל המזרחי פנו לשרת התחבורה:
יש להפוך את שדה תעופה מחניים לשדה משלים,
מדובר במהלך משנה מציאות שיחזק את הפריפריה באופן ניכרראשי הרשויות באשכול גליל מזרחי פנו היום (ראשון) במכתב לשרת התחבורה ח"כ מירי רגב בבקשה להפוך את שדה התעופה במחניים לשדה משלים. את המהלך מוביל ראש עיריית צפת שוקי אוחנה שכבר שוחח עם השרה בנושא במהלך ביקורה בצפת.

במכתבם ציינו ראשי הרשויות: "עם מינוייך לשרת התחבורה, אנו, ראשי הרשויות בגליל המזרחי, פונים אליך בבקשה לקבל החלטה אמיצה ומתבקשת: להפוך את שדה תעופה מחניים לשדה משלים, ובכך ליצור מנוע צמיחה חיוני לגליל כולו ולמדינת ישראל. החלטה דרמטית, שתשנה את תפיסת הפריפריה הצפונית ותיתן מענה לצרכים של הצפון מבחינת נגישות תחבורתית, ביטחון, תעסוקה ותיירות".

עוד כתבו כי חיזוק שדה התעופה במחניים והפעלתו באמצעות טיסות סדירות למרכז ודרום הארץ וכן לאירופה, יחזקו את הפעילות התיירותית וייצרו פריחה כלכלית בגליל בתחום התיירות ואף באמצעות יצירת מאות מקומות תעסוקה חדשים סביב פעילות השדה. ראוי לציין כי בוצעו בדיקות של אנשי מקצוע וקיימת היתכנות לביצוע המהלך מכלל ההיבטים, לרבות הקמת מסלול באורך של 1,800 מטרים.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "אנו ראשי הרשויות בצפון יודעים מה באמת יסייע לנו לפתח ולחזק את האזור ומבקשים מהממשלה- השקיעו במה שאנחנו צריכים. מדינת ישראל צריכה לקבל החלטה אמיצה ומתבקשת: להפוך את שדה תעופה מחניים לשדה משלים, להחיות את הגליל ולתת מענה לצרכי הצפון ומדינת ישראל מבחינת נגישות תחבורתית עם טיסות סדירות בארץ, מאירופה ולאירופה, מבחינת ביטחון המדינה ואפשרות לשמירה על שמיים פתוחים באמצעות פיזור מיקומי שדות התעופה, מבחינת פיתוח מקומות תעסוקה, חיזוק הגליל וכמובן פיתוח התיירות בחבל הארץ הייחודי. מדובר בפרויקט משנה מציאות ברמה האזורית".

 יו"ר אשכול רשויות גליל מזרחי וראש מועצה אזורית מבואות החרמון, בני בן-מובחר: "כאשר יסתיים משבר הקורונה, נצטרך שיהיו לנו כלים רבי עוצמה להתנעת הכלכלה בגליל. אנו פועלים לפתח מנועי צמיחה אזוריים שיהוו קרקע פוריה לפיתוח כלכלי ופיתוח מקומות תעסוקה. שדה תעופה בין לאומי במחניים הוא מנוע כלכלי משמעותי, בדגש על ענף התיירות והעסקים הנלווים לו. אנו מקווים ששרת התחבורה תפעל לקבלת החלטה זו, כפי שהובילה את קידום התרבות בפריפריה".

על המכתב חתומים: שוקי אוחנה ראש עיריית צפת, בני בן מובחר ראש מוא"ז מבואות החרמון, דימי אפרצב ראש מ.מ קצרין, אביחי שטרן ראש עיריית קריית שמונה, שמעון סויסה ראש מ.מ חצור הגלילית, עבאס אבו עווד ראש מ.מ בוקעאתא, אילן אור ראש מ.מ יסוד המעלה, מוטי חטיאל ראש מ.מ ראש פינה, דולן אבו סאלח ראש מ.מ מג'דל שמס, דוד אזולאי ראש מ.מ מטולה, חיים רוקח ראש מוא"ז גולן, עמית סופר ראש מוא"ז מרום הגליל, אליאס אליאס ראש מ.מ גוש חלב, אחמד פתאלי ראש מ.מ ע'גר, גיורא זלץ ראש מוא"ז הגליל העליון, איל מוגרבי ראש מ.מ עין קיניא