סיור שטח ראשון לשרת התחבורה: כביש הכניסה לצפת ישודרג בהשקעת ענק של 200 מיליון, קידום כביש ישיר לבית החולים ומהפכה בתחבורה הציבורית עוד השנה!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

סיור שטח ראשון לשרת התחבורה: כביש הכניסה לצפת ישודרג בהשקעת ענק של 200 מיליון, קידום כביש ישיר לבית החולים ומהפכה בתחבורה הציבורית עוד השנה!

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה אירח את שרת התחבורה מירי רגב לפגישת עבודה וסיור מקצועי ברחבי העיר צפת. במהלך הפגישה העלה ראש העיר מספר סוגיות המשמעותיות לשיפור התשתיות ופיתוח העיר צפת.בסיור ביקרו יחד עם הצוותים המקצועיים באזור התחנה המרכזית שם מקדם אוחנה תכנית להרחבת הציר לשם הזרמת התנועה, באזור מנחם בגין שם משלימים בימים אלו את פרויקט הצבת הרמזור והוצגה לשרה סוגיית כביש וואדי חאמרה ושכונת מצפה ימים החדשה.

במהלך ישיבת העבודה הבהיר אוחנה כי קיימת חשיבות רבה לפיתוח כביש הכניסה לצפת מצומת בירייה לתחנה המרכזית בשל היותו ציר מרכזי וראשי וכן לאור תשתיות רעועות היוצרות שקעים לאורך הציר. מדובר בפרויקט נרחב הכולל הרחבת הציר לדו נתיבי משני המסלולים כאשר האומדן הינו כ200 מיליון ₪. השרה השתכנע כי מדובר בצורך הכרחי והנחתה את הצוותים במשרד לבצע את הפעולות הנדרשות לקדם את הפרויקט "מדובר בכביש כניסה ראשי לעיר, כביש עם שיפועים העלול להפוך לכביש אדום עלינו לדאוג לכך ונפעל לטפל בכך כמו שצריך" ציינה השרה. כמו כן אוחנה הציג את סוגיית התחבורה הציבורית ודרישתו להוסיף קווים ולהקים את המסוף הדרומי על פי תוכנת הרשות. השרה הורתה לצוותי משרדה לקדם את התכנית ולהפעילה עוד בשנת 2020.

כמו כן סיכם אוחנה עם השרה רגב על פיתוח ציר הרסקו בדרום העיר, בחינה מקצועית של פיתוח ציר מלון רות צפת- החאן האדום וטיפול במפגעי בטיחות בסמוך למוסדות החינוך העיר. כמו כן ראש העיר סיכם עם השרה כי צוותים מקצועיים יבחנו את הסדרת הכניסה לשכונת נוף כנרת באמצעות מדידות שיכריעו האם נכון בצומת זו כיכר או רמזור. באשר לכביש הגישה לבית החולים זיו מכיוון גשר עכברה סוכם כי יתקיים דיון מקצועי יחד עם משרד הבריאות ופיקוד העורף שכן מדובר בציר בריאותי ראשון במעלה כאשר עמדת משרד התחבורה הינה לקדם את פיתוחו וסלילתו בהקדם האפשרי.

בסיום הישיבה אמרה השרה: "זה סיור ראשון שלי בשטח, צפת עיר מדהימה שאני מאוד אוהבת, זו עיר שצורכת תחבורה ציבורית ואנחנו צריכים להנגיש אותה עוד ועוד. קיבלנו החלטות משמעותיות לפיתוח העיר צפת ואני מצפה לביצוע ובקרה של כל הסיכומים". במהלך הדיון צוין לא פעם כי כיום יש בעיריית צפת עם מי לעבוד והרשות מקדמת פרויקטים במהירות ויסודיות. ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "השרה הביאה לצפת בשורה אדירה- פיתוח כביש הכניסה לצפת לדו נתיבי דו מסלולי וטיפול שורש בהסדרתו יקדם את העיר, יאפשר כניסה מהירה וחלקה לצפת וימחק את פקקי התנועה. מדובר בפרויקט ענק שיחד עם נושאים נוספים שהשרה אישרה בביקור מדובר בהשקעה של מאות מיליוני שקלים בתחבורה בצפת. אני מודה לשרה על הסיוע והתמיכה, נמשיך לפעול לפיתוח וחיזוק העיר בכלל התחומים".