מרגש: עדאנה התאחדה עם משפחתה בצפת 20 שנה לאחר שהתראו בפעם האחרונה!

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מרגש: עדאנה התאחדה עם משפחתה בצפת 20 שנה לאחר שהתראו בפעם האחרונה!

אירוע מרגש במיוחד התרחש בצפת במהלך סוף השבוע. שרת הקליטה החדשה פנינה תמנו שטה התארחה אצל ראש העיר שוקי אוחנה והשניים סיירו בין היתר במרכז הקליטה בעיר, שם התרחש האירוע: משפחת בלאי התאחדה 20 שנים לאחר שחלק מהמשפחה עלו ארצה וחלק נותר מאחור, בגונדה שבאתיופיה ומאז לא התראו: "אחד הארועים המרגשים שחוויתי, נשמח לקלוט עוד עולים בצפת" אמר ראש העיר שוקי אוחנה.

 

20 שנים חלפו מאז התפצלה משפחת בלאי, אז, אשצלה עלתה לישראל ואילו עדאנה נותרה מאחור. ביום חמישי האחרון, כשהיא בת 60, זכתה עדאנה בלאי להתאחד עם משפחת במרכז קליטה בצפת באירוע מרגש שלווה בדמעות רבות. עדאנה עלתה ארצה עם בעלה ו-7 ילדיה ופגשו לראשונה את המשפחה במרכז הקליטה שבצפת זאת שבועיים לאחר שעלו ארצה ונמצאו בבידוד בשל נגיף הקורונה.

במהלך האירוע ציין ראש העיר שוקי אוחנה עם דמעות בעניו: "אני נרגש מאוד, זה אחד האירועים המרגשים שחוויתי בחיי,  אני שמח על האיחוד ואשמח להמשיך ולעודד עליה לישראל ולקלוט כאן בצפת".

שרת הקליטה פנינה תמנו שטה שנפגשה גם כן עם העולים החדשים במהלך פגישתם עם משפחתם מדרגה ראשונה לאחר שנים ארוכות ציינה: "זכות גדולה עבורי כנציגת הממשלה לפעול לסיום סוגיית הממתינים באתיופיה, ולהשיבם הביתה לישראל ולמשפחותיהם". עוד הוסיפה השרה: "הליך קליטת העולים הוא מרכיב מרכזי ויסודי בשילובם בחברה הישראלית, והמשרד בראשותי ימשיך לפעול לקליטת העולים ברשויות השונות בצורה מיטבית ואני רואה בצפון ובראשי רשויות כשותפים חשובים לנושא העלייה והקליטה, שכבר עכשיו יש ביקוש ועליה חדה של בקשות לעליה מכל יהודי התפוצות ברחבי העולם, זו ברכה וזה חלק מקווי היסוד של הממשלה- עידוד עליה וקליטה נכונה ומיטבית".

המשפחה הנרגשת הודתה לשרה ולראש העיר שוקי אוחנה, האח דמאלאש שעלה גם כן ארצה לפני 20 שנים ופגש לראשונה את אחותו ציין: "מחמם את הלב לראות את הרצון של ראש העיר לחבר אותנו העונים והפעילות של השרה לעודד קליטה ולעזור לנו לאחד את משפחותינו, אחרי 20 שנה המשפחה שלנו נולדה מחדש, זה היום המשמח ביותר שאלוהים בחד שנפגש ונתאחד".