מנקים את העיר: 90 רכבי גרוטאות פונו מהמרחב הציבורי בצפת

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מנקים את העיר: 90 רכבי גרוטאות פונו מהמרחב הציבורי בצפת

מבצע האכיפה ויצירת סדר במרחב הציבורי של עיריית צפת באמצעות השיטור העירוני נמשך. במהלך השבועות האחרונים פונו מהמרחב הציבורי כ-90 כלי רכב המוגדרים כגרוטאות לאור היותם כלי רכב ישנים מאוד, ללא טסט וביטוח ולרוב אף עם מפגעים (שברים, ללא גלגלים, חלונות מנופצים וכדומה).

במהלך השבועות האחרונים בהוראת ראש העיר הוחלט לבצע ניקיון נרחב במרחב הציבורי. לצד פעילות עובדי הרובעים ומבצעי הניקיון המתוכננים של הרשות, הוחלט גם על פעילות למיגור תופעת הגרוטאות במרחב הציבורי דבר המהווה מפגע בטיחותי חמור.

על פי נתוני השיטור העירוני במהלך השבועיים האחרונים פונו 25 רכבים כאשר במבט על החודשיים האחרונים מדובר על 90 רכבים בסך הכל. בעיריית צפת מציינים כי הפעילות מתחילה בהתראה המודבקת על חלון הרכב ובמידה והמפגע לא מטופל נכנס הליך של דוחות. כאמור ברוב המקרים התושבים מבינים כי נדרש סדר במרחב הציבורי וכי מדובר במפגע חזותי ובטיחותי ומשתפים פעולה.

כמו כן, על פי נתוני השיטור העירוני מאז ינואר השנה טופלו 1669 קריאות שנפתחו במוקד העירוני, לצד מספר דומה של קריאות שנפתחו במוקד 100. נכון לסכירת חודש מאי 1668 קריאות טופלו באופן מלא ואילו הקריאה היחידה שנותרה פתיחה נמצאת בתהליך של טיפול מתקדם.

בעיריית צפת מציינים כי השיפור בשירות לתושב בא ליידי ביטוי בכלל הרבדים- מענה טלפוני מהיר ומקצועי, טיפול של צוותי השטח (תחזוקה, רובעים, שיטור וכו) וסגירת הקריאות עם טיפול מהיר ומקצועי, "זו מהפיכת השירות לתושב עליה דיבר ראש העיר" ציינו.