זוכרים ומזכירים: אלפי משתתפים בטקסי יום הזיכרון לכ"ב ילדי צפת שנרצחו במעלות

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

זוכרים ומזכירים: אלפי משתתפים בטקסי יום הזיכרון לכ"ב ילדי צפת שנרצחו במעלות

בהתאם לימי הקורונה בעיריית צפת החליטו על קונספט מיוחד להנצחת כ"ב ילדי העיר צפת שנרצחו בטבח הנורא לפני 46 שנים במעלות.

בפתח יום א', אירח ראש העיר שוקי אוחנה את אריה בוזנח, ניצול מהטבח שהתרחש במעלות לפני 46 שנים לשידור חי בפייסבוק, באולפן החדש של עירייה צפת. במהלך השידור סיפר אריה את סיפור האירוע הנורא במעלות מנקודת מבטו כמי שנכח במקום.

לאחר מכן בשעות הצהריים דאג מי שמטפל בנושא הנצחת המשפחות- אשר חדד, לקיים מפגש זום מיוחד עם המשפחות, הניצולים ואזרחים, לשיחה פתוחה ומרגשת. בשיחה השתתפו עשרות תושבים מצפת ומכל רחבי הארץ ואף משתתפת מארצות הברית- רבקה הולמן בוכריס, ניצולת הטבח במעלות. כמו כן, משפחתה של שושנה כהן ז"ל ציינה במפגש הווירטואלי כי איינה ראתה את הציוד שלה עד היום , "אם למישהו יש דרך להגיע לציוד האישי של שושנה ז"ל אנחנו נשמח לקבלו".

אחר הצהריים התקיים הטקס המרכזי מבית העלמין שגם הוא הועבר בשידור ישיר בפייסבוק, בהשתתפות המשפחות, ניצולים, ראש העיר שוקי אוחנה, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו וכו'. בשידור זה צפו למעלה מ 3,700 תושבים.

 

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "אני רואה חשיבות רבה בהנצחת סיפורם של ילדי צפת שנרצחו בטבח הנורא במעלות, הנחתי את מוסדות החינוך לקיים פעילות חינוכית בנושא ולהנציח את סיפורם של כ"ב ילדי צפת זכרונם לברכה. נמשיך לפעול להנצחתם"