עדכונים שוטפים – הנחיות למניעת הדבקות

מעניין אותך...שתף:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עדכונים שוטפים – הנחיות למניעת הדבקות

אפשר לנצח את הקורונה רק אם נשמעים להנחיות!

תושבים יקרים, הסיטואציה המורכבת של התמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה נמשכת ומחייבת התאמות ושינוי מהותי בשגרת החיים של כולנו. אנו בעיריית צפת מקיימים הערכות מצב ופועלים סביב השעון במטרה להקטין את פוטנציאל ההידבקות ולמנוע את התפשטות התחלואה בישראל בכלל ובעיר צפת בפרט. 

ראש הממשלה הודיע על הגבלות משמעותיות חדשות שיימשכו במהלך השבוע הקרוב. על פי ההנחיות המיוחדות, תיאסר יציאה מהבית אלה אם כן הינה  לטובת עבודה חיונית, טיפול רפואי והצטיידות במזון ותרופות בלבד!. הישארו בבית, שמרו על עצמיכם ועל יקירכם!

אני שב ומחדד- אפשר לנצח את נגיף הקורונה ולעצור את גל ההדבקות רק אם ננהג באחריות אישית ונקפיד על ההיגיינה: שטיפת ידיים, שמירת מרחק האחד מהשני של לפחות 2 מטר, איסור התקהלות, פיצול מניינים בבתי הכנסת והגבלה של עד 10 מתפללים בזמן נתון תוך שמירת מרחק בהתאם להוראת גדולי הדור שהורו כי במידה ולא ניתן להקפיד על כך יש לסגור את בית הכנסת ולהתפלל מהבית- וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם!. כמו כן, אנשים עם חום של 38 מעלות ומעלה ותסמינים של שיעול או קושי בנשימה עליהם להישאר בבית עד יומיים לאחר ירידת החום. הנחיות נוספות – באתר משרד הבריאות. 

עיריית צפת פתחה מספר מוקדים מיוחדים לסיוע ומתן מענה לתושבי העיר:

מוקד מיוחד של בנושא סיוע להורים שהינם נותני שירות חיוניים למשק בטלפון  048818484

מוקד אגף החינוך לנושאים נוספים: 046927419

מוקד מיוחד למענה וסיוע לקשישים ונתמכי רווחה בטלפון: 046927498/7 ו-  046972596

המוקד העירוני 106 פועל במתכונת נרחבת, ניתן לפנות גם בוואטסאפ  052-303-3371

אלו ימים קשים, לכולנו וכמובן לילדינו, לא קל להישאר בבתים ימים ארוכים אך המציאות מחייבת זו. מדינת ישראל נמצאת על הגבול שבין שליטה באירוע לחס וחלילה הדבקה המונית, אנחנו חייבים לפעול באחריות ובנחישות ולשמור על בריאותנו ובריאות יקירנו ולא לצאת מהבית במידה ואין צורך חיוני בכך. 

אין טעם להיסטריה והתנפלות על רשתות המזון- ערכתי סיור ברשתות המזון והפארם ברחבי העיר ואני יכול להעיד כי המדפים והמחסנים מלאים. בכל סיטואציה, הסופרים יישארו פתוחים וניתן יהיה לרכוש מוצרים היות ומדובר בצורך חיוני, כך שאין צורך לנהור לרשתות ולצבור כמויות מזון גדולות.

אחד הדברים המורכבים והבעייתיים ביותר הינם הפייק-ניוז, אל לנו לשתף פעולה עם חרושת שמועות הכזב שרק מכניסה לחץ ופאניקה בקרב כלל הציבור. על כולנו לנהוג באחריות ולהקפיד שלא לפרסם מה שאיינו פרסום רשמי ומאושר של משרד הבריאות או הרשות המקומית.

הנחיית משרד הבריאות הינה כי כל העסקים שאינם חיוניים ייסגרו ובמגזר הציבורי עובדים במתכונת חירום מצומצמת, כלל מוסדות החינוך מושבתים ותלמידי בתי הספר מבצעים למידה מרחוק באמצעות טכנולוגיות שונות. 

בסיכון הגבוה ביותר נמצאים ההורים שלנו, הסבים והסבתות. אנחנו אוהבים אותם ורוצים להיות במחיצתם, אך בעת הזו כל מפגש שכזה מהווה סכנה כבירה לחייהם. הקמנו את סיירת הקורונה שכולה לב ונשמה צפתית אמיתית, עם בני נוער ותושבים המתנדבים על מנת לסייע לזולת במסירות תוך הקפדה על כללי הזהירות. אני מזכיר כי אין לבקר חולים בבית החולים ובתי אבות, המסגרות לציבור הקשישים מושבתות, השוק העירוני לא יתקיים עד להודעה חדשה וכמובן שכלל האירועים והפעילויות לרבות מופעים, פעילות המתנסים, חוגים, אירועי ספורט ותרבות הושבתו. כמו כן אני שב ומבקש מציבור המתפללים בבתי הכנסת לפצל מניינים ולשמור מרחק בין הנוכחים.

אני מוביל מאבק למען סיוע לעצמאים מול משרדי הממשלה, עיריית צפת היא הראשונה שהעניקה אפשרות לדחיית תשלומים וכעת אנחנו מגייסים את משרד הכלכלה ומשרד האוצר לשורת הטבות וסיוע. אל חשש אנחנו כאן בשבילכם ולמענכם.

בשל הפסיפס המיוחד בעירנו, אנו פועלים בכל האמצעים האפשריים על מנת לעדכן אתכם ולתת מענה לצרכים המשתנים. באתר העירייה נפתח אזור מיוחד בנושא הקורונה עם כל המיידע הנדרש, המוקד העירוני פועל במתכונת נרחבת, אנו מעדכנים כל העת ברשתות החברתיות ומקיימים שידורים חיים בהם נותנים מענה לשאלותיכם, שולחים הודעות SMS  והקלטה קולית. במידה וטרם קיבלתם הודעות או הקלטות לנייד, ואתם מעוניינים בכך- חייגו למוקד 106, השאירו  פרטים והצטרפו למאגר הרשות.

 ניתן לפנות בכל עניין למוקד העירוני המעניק מענה סביב השעון גם בוואטסאפ 052-303-3371

אני שב ומבקש- שמרו על הגינה אישית, שמרו מרחק ואל תתקהלו, הישארו בבית כל עוד אין צורך חיוני ביציאה מהבית. שיתקיים בכולנו הכתוב- והסירותי מחלה מקרבך, אני ה' רופאך!

שוקי (יהושע) אוחנה

 ראש העיר